Dervişoğlu’ndan “Sinan Ateş” davası açıklaması: Duruşmanın sulandırılmasına yönelik adımlar atılıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in öldürülmesine ilişkin davanın sulandırılmasına yönelik adımlar atıldığını söyledi. Şartlar ne olursa olsun adaletin bir gün tecelli edeceğini vurgulayan Dervişoğlu, “Bu cinayet ortada kalmayacaktır. ‘Ya adalet ya kıyamet’ demeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin Sincan Ceza İnfaz Kurumları’nda görülen davanın ilk duruşmasını takip etti.

İYİ Parti’den geniş katılım

Dervişoğlu’na; Başkanlık Divanı Üyeleri Uğur Poyraz, Hasan Toktaş, Hakan Şeref Olgun, Ayyüce Türkeş Tan, Selcan Taşçı Hamşıoğlu, Kevser Ofluoğlu; milletvekilleri Selçuk Türkoğlu, Yasin Öztürk; Genel Başkan Başdanışmanı Ali Demir ve Genel İdare Kurulu Üyesi Ünzile Yüksel de eşlik etti.

Eski ülkü ocakları başkanları salonda

Duruşma salonunda Dervişoğlu’nun yanında bulunan diğer isimler ise Eski Ülkü Ocakları Başkanları Atilla Kaya, Suat Başaran, Alişan Satılmış ve Hakan Ünser oldu.

Dervişoğlu’ndan açıklama

Duruşmaya ara verilmesi ardından basın mensuplarının karşısına geçen Dervişoğlu, “Herhangi bir siyasi kimliğin sahibiyim diye burada bulunmuyorum. Mevkidaşımız olan merhum Sinan Ateş’in katledilmesiyle alakalı olarak, kendi dönemimizin ülkü ocakları genel başkanlarıyla birlikte, adaletin takipçisi olacağımızı göstermek üzere buraya geldik” dedi.

“Vicdanlar yalnız adalet öksüz bırakılmış”

“Görüyoruz ki; her zaman olduğu gibi yine vicdanlar yalnız, adalet de öksüz bırakılmış” diyen Dervişoğlu, “En başından itibaren iddianamenin yetersizliği üzerinde söz söyledik. Hatta bunun bir iddianame değil ibraname olarak tarihe geçeceğini ifade ettik. Bugün gördük ve anladık ki; iddianamenin yetersizliği üzerine bir de duruşmanın sulandırılmasına yönelik birtakım adımlar atılıyor.” İfadesini kullandı.

“Bu cinayet ortada kalmayacak”

Şartlar ne olursa olsun adaletin bir gün tecelli edeceğini vurgulayan Dervişoğlu, “Daha önceden söylediklerimi buradan da dava arkadaşlarımın huzurunda ifade ediyorum; bu cinayet ortada kalmayacaktır. ‘Ya adalet ya kıyamet’ demeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Biz Ülkü Ocakları’nın sağlam damarıyız”

Duruşmayı eski ülkü ocakları başkanlarıyla birlikte takip eden Dervişoğlu’na, iddianameye girmeyen farklı bir soruşturma olması ve söz konusu soruşturmada bugünün ülkü ocakları başkanının yer alması da soruldu. İYİ Parti Genel Başkanı “Biz ülkü ocaklarının sağlam damarını temsil ediyoruz. Onlarla ilgili bir değerlendirme yapmayacağım” yanıtını verdi.

TIKLAYIN-Sinan Ateş cinayeti davası | Tetikçi Eray Özyağcı: Sadece ayaklarından vurdum, ben kimseyi öldürmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir