Mersin Beşiktaşlılar Derneğinden Josef De Souza’ya plaket

Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ili kapsayan deprem felaketi sonrasında seferber olan futbolcuların başında gelen Beşiktaş’ın eski kaptanı Josef De Souza, Mersin Beşiktaşlılar Derneği olarak Josef De Souza’nın Hatay’da yaptıklarını çok iyi biliyoruz.

Eski kaptanımız Josef De Souza o dönemde Mersin ve Adana şehir hastanelerinde yatan yaralı çocukları ziyaret edip tek tek ilgilenmişti, ve çocuklara çeşitli hediyeler veren Josef De Souza daha sonra Mersin’deki sevgi evlerinde kalan çocukların yanına giderek, sevgi evlerinde yaşayan çocuklara moral vermişti, Josef De Souza orada kalan çocuklara maddi bağışta bulunmuştu.

Mersin Beşiktaşlılar Derneği, Beşiktaş’ın eski kaptanı Josef De Souza’nın yaptıklarını unutmadı. Atakaş Hatayspor ile Başakşehir Futbol Kulübünün oynayacağı maç için geldiği Mersin’de kamp yaptığı otelde ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi. 

“ESKİ KAPTANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Dernek Başkanı Ufuk Onuk şu ifadeleri kullandı;

“Josef De Souza’ya 6 Şubat depreminde yaşadığımız o zor günlerde bölgeye gelerek deprem bölgesindeki çocukları bir an olsun yalnız bırakmayan eski kaptanımıza teşekkür ediyorum yaşam boyunca kendisine başarılar diliyorum”

Josef De Souza ise yapılan ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirdi, verilen plaketten dolayı mutlu olduğunu Türkiye’yi ve Beşiktaş camiasını çok sevdiğini söyledi.

 

KAYNAK: ABDULLAH BİÇER/MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir